Zajímavosti

Tloušťka vlasu je od 42 do 95 mikrometrů a je různá podle umístění vlasu. Nejsilnější vlasy bývají v týlní krajině. Ženy mají silnější vlasy než muži.

Počet vlasů na jednom čtverečním centimetru je od 180 do 320. Průměrný počet vlasů na hlavě u černých a hnědých vlasů je 80 až 100 tisíc. U blonďatých o jednu třetinu více. Tenkých vlasů je více.

Životnost vlasu je 2 až 4 roky Zdravému člověku může za den vypadnout 15 až 100 vlasů.

Proč se vlasy „točí“ doprava mnohem častěji než doleva?
Směr růstu vlasů je ovlivněn fungováním mozku. Tvrdí to němečtí neurologové, kteří potvrdili dosavadní domněnku, že vlasy stáčející se doleva se vyskytují pouze u leváků. Bonnští vědci si všimli, že se vlasy na temeni hlavy „točí“ doleva jen u velmi malého procenta populace. Domnívají se, že levotočivý směr ovlivňuje mozek stejně jako psaní levou rukou.

Péče o vlasy
Můžete o své vlasy pečovat jak nejlépe umíte, ale pokud zvolíte špatný šampón, napácháte více škody než užitku. Ne každý šampón je totiž vhodný pro všechny typy vlasů. Jaký šampón je vhodný právě pro vás vám rádi poradíme.

Nepříznivé vlivy, které působí na vlasy
Vlasy jsou součástí lidského organismu a působí na ně (stejně jako na pokožku) různé klimatické vlivy. (Zima, vítr, slunce..)

Druhy vlasů
Vlasy řadíme do několika skupin.

Průřez vlasu může být:
a) Elipsovitý
b) Kruhovitý
c) Páskový

Vlasové typy:
a) Rovné vlasy
b) Zvlněné vlasy
c) Kučeravé vlasy
d) Kadeřavé vlasy e) Kudrnaté vlasy
f) Cívkovité vlasy
g) Spirálovité vlasy

Barvy vlasů:
a) Blond barva
b) Černá barva
c) Červená barva
d) Hnědá barva
e) Zrzavá barva